Sort by

Rolf has logged 62 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Door

The Door

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Maximum Conviction

Maximum Conviction

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Time Lapse

Time Lapse

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pistol Whipped

Pistol Whipped

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
War Dog

War Dog

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Purity of Vengeance

The Purity of Vengeance

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Exterminator

The Exterminator

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Urban Justice

Urban Justice

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Grand Piano

Grand Piano

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Yellow: The Cousins

Yellow: The Cousins

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Easy Money III: Life Deluxe

Easy Money III: Life Deluxe

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Belly of the Beast

Belly of the Beast

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
You Can Count on Me

You Can Count on Me

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Edge

The Edge

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Universal Soldier: Day of Reckoning

Universal Soldier: Day of Reckoning

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Universal Soldier: Regeneration

Universal Soldier: Regeneration

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Easy Money II

Easy Money II

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Perfume of the Lady in Black

The Perfume of the Lady in Black

1974
×
Read the review Edit this entry  
18
Out of Reach

Out of Reach

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cartel

Cartel

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Abrakadabra

Abrakadabra

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Easy Money

Easy Money

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
EXIT

EXIT

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Into the Sun

Into the Sun

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dangerous Encounters of the First Kind

Dangerous Encounters of the First Kind

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Killer Is One of Thirteen

The Killer Is One of Thirteen

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Rundown

The Rundown

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The House of the Laughing Windows

The House of the Laughing Windows

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Dawn

Black Dawn

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bell from Hell

Bell from Hell

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All the Colors of the Dark

All the Colors of the Dark

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Safe

Safe

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Frame-Up II: The Cover-Up

Frame-Up II: The Cover-Up

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Footprints

Footprints

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Action U.S.A.

Action U.S.A.

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Phantom Soldiers

Phantom Soldiers

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dark Horse

Dark Horse

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
My Dear Killer

My Dear Killer

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Edge of Honor

Edge of Honor

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
One Man Force

One Man Force

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Out of Sight, Out of Mind

Out of Sight, Out of Mind

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Half Past Dead

Half Past Dead

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
3:15

3:15

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Patriot

The Patriot

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Road to Revenge

Road to Revenge

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hollywood Man

Hollywood Man

1976
×
★★
Read the review Edit this entry