Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Cuties

Cuties

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dear Comrades!

Dear Comrades!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Night of the Kings

Night of the Kings

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Miss Juneteenth

Miss Juneteenth

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The High Note

The High Note

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Coal Miner's Daughter

Coal Miner's Daughter

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Babenco: Tell Me When I Die

Babenco: Tell Me When I Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dissident

The Dissident

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Moon 44

Moon 44

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Juliet of the Spirits

Juliet of the Spirits

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Whole Truth

The Whole Truth

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Galaxy of Terror

Galaxy of Terror

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Battle Beyond the Stars

Battle Beyond the Stars

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Forbidden World

Forbidden World

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Inseminoid

Inseminoid

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Mary

American Mary

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hot Tub Time Machine 2

Hot Tub Time Machine 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Host

The Host

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Clemency

Clemency

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Happy Prince

The Happy Prince

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Then Came You

Then Came You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Then Came You

Then Came You

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Mothers' Instinct

Mothers' Instinct

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry