Sort by

Howlin_Wolf has logged 286 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Voices

The Voices

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Slow West

Slow West

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Allnighter

The Allnighter

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Step Up

Step Up

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Life

Life

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
Read the review Edit this entry  
03
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vision Quest

Vision Quest

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Split

Split

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rings

Rings

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Willow

Willow

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sully

Sully

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Notorious

Notorious

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Morgan

Morgan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Live by Night

Live by Night

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Frozen

Frozen

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Atari: Game Over

Atari: Game Over

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Horns

Horns

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elle

Elle

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Camp X-Ray

Camp X-Ray

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
Read the review Edit this entry  
21
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Colossal

Colossal

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Hole in My Heart

A Hole in My Heart

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Together

Together

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mammoth

Mammoth

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
House of Manson

House of Manson

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Space Between Us

The Space Between Us

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Made in France

Made in France

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A United Kingdom

A United Kingdom

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fathers and Daughters

Fathers and Daughters

2015
×
★★
Read the review Edit this entry