Sort by

Howlin_Wolf has logged 34 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Iron Lady

The Iron Lady

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Casa Grande

Casa Grande

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Anthropoid

Anthropoid

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
They Came Together

They Came Together

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
Draft Day

Draft Day

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Silence

Silence

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hundred-Foot Journey

The Hundred-Foot Journey

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
We Are What We Are

We Are What We Are

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
92 in the Shade

92 in the Shade

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rancho Deluxe

Rancho Deluxe

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cockfighter

Cockfighter

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blue Hawaii

Blue Hawaii

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Desierto

Desierto

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cruel Summer

Cruel Summer

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Man Down

Man Down

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
A Street Cat Named Bob

A Street Cat Named Bob

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Queen of Katwe

Queen of Katwe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hysteria

Hysteria

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Yogi Bear

Yogi Bear

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry