• You Make Me Dance

    ★★★½

  • To My Star

    ★★★★½

  • Wish You

    ★★½

  • Samjin Company English Class

    ★★★½

  • Untact

    ★★★½

  • Mr. Heart

    ★★★½

  • Rebecca

    ½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Fine China

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★½

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★½

  • Summer of 85

    ★★★★½

  • Where Your Eyes Linger

    ★★★½

  • One-Way to Tomorrow

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★½

  • Making Unorthodox

  • Unorthodox

    ★★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★½

  • Motreb

    ½

  • Isi & Ossi

    ★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Walnut Tree

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Cheshm O Goosh Baste

    ½

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Tune in for Love

    ★★½

  • Snake Venom

  • Matthias & Maxime

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★★

  • The Pig's Gene

  • Booksmart

    ★★★½

  • Ken Jeong: You Complete Me, Ho

    ★★★

  • Gholamreza Takhti

  • Just 6.5

    ★★★★

  • The Warden

    ★★★★

  • Swear

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Benjamin

    ★★★★★

  • Battle

    ★★½

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • The Kissing Booth

    ★½

  • Us and Them

    ★★★★½

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★

  • Little Forest

    ★★★★½

  • Bomb: A Love Story

    ★★★★★

  • Dressage

  • Love, Simon

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • When We First Met

  • 1987: When the Day Comes

    ★★★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★½

  • Coco

    ★★★★

  • The Man Who Invented Christmas

    ★★★

  • Because This Is My First Life

    ★★★★★

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • 5 in the Afternoon

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • Cars 3