Perry has logged 334 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
30
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Seberg

Seberg

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
24
House Party

House Party

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Guest

The Guest

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Body Double

Body Double

1984
×
★★★½
Edit this entry  
22
Godless

Godless

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
18
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★
Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Runaway

Runaway

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★½
Edit this entry  
14
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The International

The International

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
Read the review Edit this entry  
12
Kon-Tiki

Kon-Tiki

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ava

Ava

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Night of the Running Man

Night of the Running Man

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Peppermint

Peppermint

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Changing Lanes

Changing Lanes

2002
×
★★★½
Edit this entry  
01
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Dennis the Menace

Dennis the Menace

1993
×
★★
Edit this entry  
27
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2010
×
★★★★
Edit this entry  
27
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Trip to Greece

The Trip to Greece

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
20
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Kill the Messenger

Kill the Messenger

2014
×
★★★
Edit this entry