Perry has logged 25 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Night Hunter

Night Hunter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lockout

Lockout

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Friday

Friday

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Edit this entry