Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The X Files

The X Files

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
'71

'71

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Together

Together

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Alien

Alien

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Little Prince(ss)

The Little Prince(ss)

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry