Sort by

Holly has logged 25 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Pusher II: With Blood on My Hands

Pusher II: With Blood on My Hands

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pusher

Pusher

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Flame & Citron

Flame & Citron

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Charlie Countryman

Charlie Countryman

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Salvation

The Salvation

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
After the Wedding

After the Wedding

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Polar

Polar

2019
×
★
Read the review Edit this entry  
21
Arctic

Arctic

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Royal Affair

A Royal Affair

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Nut Job

The Nut Job

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry