eduardo has logged 203 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
16 Wishes

16 Wishes

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
X2

X2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★½
Edit this entry  
01
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Weeknd: After Hours

The Weeknd: After Hours

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
American Pie

American Pie

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Project Power

Project Power

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rebecca

Rebecca

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry