Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Pie Presents: The Naked Mile

American Pie Presents: The Naked Mile

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Life

Life

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Smile

Smile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wedding Date

The Wedding Date

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
01
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
Read the review Edit this entry  
31
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Us

Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Birthday (Bad Kid Stuff)

Birthday (Bad Kid Stuff)

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Come from Away

Come from Away

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Catopolis

Catopolis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: Mason's Rats

Love, Death & Robots: Mason's Rats

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry