• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

  • The Hating Game

    ★★½

  • Single All the Way

    ★★★½

  • Swan Song

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Love Hard

    ★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★★

  • Antlers

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Silent Night

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • The Humans

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • The Voyeurs

    ★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Nitram

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★½

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • The Novice

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Plan B

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Four Roads

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

  • Pink

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • I'm Your Man

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Together Together

    ★★★★

  • Mass

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★