bianca has logged 394 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Heartstone

Heartstone

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★
Edit this entry  
18
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
Edit this entry  
17
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Passing

Passing

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Metamorphosis of Birds

The Metamorphosis of Birds

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Big Wedding

The Big Wedding

2013
×
★½
Edit this entry  
29
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Whiplash

Whiplash

2013
×
Edit this entry  
28
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Looks That Kill

Looks That Kill

2020
×
½
Edit this entry  
26
Going the Distance

Going the Distance

2010
×
★★★½
Edit this entry  
25
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Vanishing Lion

The Vanishing Lion

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
The Fiancés of Macdonald Bridge

The Fiancés of Macdonald Bridge

1961
×
Edit this entry  
25
Straight Up

Straight Up

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Julieta

Julieta

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love

The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★
Edit this entry