Sort by

hsblechman has logged 151 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cujo

Cujo

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Our Souls at Night

Our Souls at Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Less Than Zero

Less Than Zero

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Three Musketeers

The Three Musketeers

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Speed 2: Cruise Control

Speed 2: Cruise Control

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lost in Space

Lost in Space

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Another Stakeout

Another Stakeout

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
An American Tail: Fievel Goes West

An American Tail: Fievel Goes West

1991
×
★★
Edit this entry  
26
The Rules of Attraction

The Rules of Attraction

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Casper

Casper

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Flatliners

Flatliners

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Renegades

Renegades

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dead Again

Dead Again

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Stakeout

Stakeout

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Snowman

The Snowman

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cube

Cube

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
License to Drive

License to Drive

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry