Sort by

Hannah has logged 407 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Carrie

Carrie

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
Read the review Edit this entry  
07
Effie Gray

Effie Gray

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
DeVour

DeVour

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Perry Mason: The Case of the Silenced Singer

Perry Mason: The Case of the Silenced Singer

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Badshahi Angti

Badshahi Angti

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Elephant God

The Elephant God

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Golden Fortress

The Golden Fortress

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Perry Mason: The Case of the Desperate Deception

Perry Mason: The Case of the Desperate Deception

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Perry Mason: The Case of the Poisoned Pen

Perry Mason: The Case of the Poisoned Pen

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Brothers Grimm

The Brothers Grimm

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Internship

The Internship

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Perry Mason: The Case of the All-Star Assassin

Perry Mason: The Case of the All-Star Assassin

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Perry Mason: The Case of the Musical Murder

Perry Mason: The Case of the Musical Murder

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Flatliners

Flatliners

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Perry Mason: The Case of the Lethal Lesson

Perry Mason: The Case of the Lethal Lesson

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry