Sort by

hsblechman has logged 48 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Perry Mason: The Case of the Killer Kiss

Perry Mason: The Case of the Killer Kiss

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Perry Mason: The Case of the Telltale Talk Show Host

Perry Mason: The Case of the Telltale Talk Show Host

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Perry Mason: The Case of the Wicked Wives

Perry Mason: The Case of the Wicked Wives

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
November Criminals

November Criminals

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Redeeming Love

Redeeming Love

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Munich: The Edge of War

Munich: The Edge of War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Perry Mason: The Case of the Skin-Deep Scandal

Perry Mason: The Case of the Skin-Deep Scandal

1993
×
★★★
Edit this entry  
27
Perry Mason: The Case of the Heartbroken Bride

Perry Mason: The Case of the Heartbroken Bride

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Perry Mason: The Case of the Reckless Romeo

Perry Mason: The Case of the Reckless Romeo

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Perry Mason: The Case of the Fatal Framing

Perry Mason: The Case of the Fatal Framing

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Perry Mason: The Case of the Fatal Fashion

Perry Mason: The Case of the Fatal Fashion

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Perry Mason: The Case of the Glass Coffin

Perry Mason: The Case of the Glass Coffin

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Book Club

Book Club

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Once Bitten

Once Bitten

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Perry Mason: The Case of the Maligned Mobster

Perry Mason: The Case of the Maligned Mobster

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Perry Mason: The Case of the Ruthless Reporter

Perry Mason: The Case of the Ruthless Reporter

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Perry Mason: The Case of the Defiant Daughter

Perry Mason: The Case of the Defiant Daughter

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
South of Heaven

South of Heaven

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Allegiant

Allegiant

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Divergent

Divergent

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Devi

Devi

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Billionaire Boys Club

Billionaire Boys Club

2018
×
★★
Read the review Edit this entry