hanatha has logged 40 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fox and the Hound

The Fox and the Hound

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry