Nicole has logged 424 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Want to Eat Your Pancreas

I Want to Eat Your Pancreas

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Come Together

Come Together

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Christmas Incorporated

Christmas Incorporated

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Das perfekte Geheimnis

Das perfekte Geheimnis

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sense, Sensibility & Snowmen

Sense, Sensibility & Snowmen

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Santa Baby

Santa Baby

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
A California Christmas

A California Christmas

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Nine Lives of Christmas

The Nine Lives of Christmas

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Gift to Remember

A Gift to Remember

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Christmas in Rome

Christmas in Rome

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Okja

Okja

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Northern Lights of Christmas

Northern Lights of Christmas

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Christmas Pen Pals

Christmas Pen Pals

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry