• The Rhythm Section

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • The Grudge

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Aeronauts

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Chernobyl

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

    ★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Stuber

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Miss Bala

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Don't Let Go

    ★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★★