Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★
Edit this entry  
30
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Edit this entry  
27
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Edit this entry  
26
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★½
Edit this entry  
26
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
24
Extraction

Extraction

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Boys

Boys

2003
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ghilli

Ghilli

2004
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ma

Ma

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Thambi

Thambi

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Rebooted

Rebooted

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Time Trap

Time Trap

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★½
Edit this entry  
12
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Dan in Real Life

Dan in Real Life

2007
×
★★★½
Edit this entry  
09
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Edit this entry  
06
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
04
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Edit this entry  
03
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
Edit this entry  
02
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★
Edit this entry  
31
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Dharala Prabhu

Dharala Prabhu

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★½
Edit this entry