• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • No Time to Die

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Things Heard & Seen

    ★½

  • The Cost of Concordia

  • The Dig

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • PVT Chat

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • The Nowhere Inn

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Christmas in Rome

  • The Knight Before Christmas

  • A Mind Sang

  • Klaus

    ★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★½

  • Corporate Monster

    ½

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Bon Iver: Autumn

  • Full Force

    ★★½

  • Whitney Cummings: Can I Touch It?

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • The Fall of 76

  • Yesterday

    ★★★

  • I Want My MTV

  • Only

    ★½

  • I Am Easy to Find

    ★★★★★