Hudson has logged 160 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Klaus

Klaus

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Edit this entry  
28
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
National Velvet

National Velvet

1944
×
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Clue

Clue

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★½
Edit this entry  
10
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★½
Edit this entry  
06
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Corporate Monster

Corporate Monster

2019
×
½
Edit this entry  
18
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
Read the review Edit this entry  
16
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
Read the review Edit this entry  
14
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Conan O'Brien Can't Stop

Conan O'Brien Can't Stop

2011
×
Read the review Edit this entry  
01
There's a Man in the Woods

There's a Man in the Woods

2014
×
Edit this entry  
25
The Mountain

The Mountain

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sword of Trust

Sword of Trust

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Red Candle That Is Shedding Tears

The Red Candle That Is Shedding Tears

1983
×
Edit this entry  
24
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Only

Only

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
I Want My MTV

I Want My MTV

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Harakiri

Harakiri

1962
×
Read the review Edit this entry  
20
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Full Force

Full Force

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
Read the review Edit this entry