Sort by

Chance has logged 348 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Strait-Jacket

Strait-Jacket

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Humoresque

Humoresque

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Young Törless

Young Törless

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
By the Sad Sea Waves

By the Sad Sea Waves

1917
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Theatre of Blood

Theatre of Blood

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Best Man

The Best Man

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Our Dancing Daughters

Our Dancing Daughters

1928
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Big Swallow

The Big Swallow

1901
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Autumn Leaves

Autumn Leaves

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Despair

Despair

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Christmas Inventory

Christmas Inventory

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Reflecting Skin

The Reflecting Skin

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Accident

Accident

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jack and the Beanstalk

Jack and the Beanstalk

1952
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Santa: The Fascist Years

Santa: The Fascist Years

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Monday's Girls

Monday's Girls

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Flores

Flores

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Shock

Shock

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Museum Hours

Museum Hours

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Pharmacist

The Pharmacist

1933
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Under Suspicion

Under Suspicion

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lovers and Lollipops

Lovers and Lollipops

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Antonio Gaudí

Antonio Gaudí

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Red Road

Red Road

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mad Love

Mad Love

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Reflections in a Golden Eye

Reflections in a Golden Eye

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Barber Shop

The Barber Shop

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Acid Rain

Acid Rain

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The 7th Voyage of Sinbad

The 7th Voyage of Sinbad

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Two on a Guillotine

Two on a Guillotine

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sleeping with the Enemy

Sleeping with the Enemy

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Canterville Ghost

The Canterville Ghost

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Eloquent Peasant

The Eloquent Peasant

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Night of Counting the Years

The Night of Counting the Years

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Devil-Doll

The Devil-Doll

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry