Sort by

Jamie has logged 25 entries for films during August 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Apollo 18

Apollo 18

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Creep

Creep

2004
×
★★
Edit this entry  
26
Duplicity

Duplicity

2009
×
★★
Edit this entry  
25
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★★½
Edit this entry  
25
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
21
A Few Best Men

A Few Best Men

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Colombiana

Colombiana

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Pool Boys

The Pool Boys

2009
×
Read the review Edit this entry  
19
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Killer Elite

Killer Elite

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Secretary

Secretary

2002
×
Read the review Edit this entry  
16
Teeth

Teeth

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
What Dreams May Come

What Dreams May Come

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Twister

Twister

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Mist

The Mist

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
BASEketball

BASEketball

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Road Trip

Road Trip

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry