Sort by

hugh has logged 220 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Remember the Night

Remember the Night

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★½
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Jinkx & DeLa Holiday Special

The Jinkx & DeLa Holiday Special

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Queer Japan

Queer Japan

2019
×
Edit this entry  
15
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
14
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Nest

The Nest

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bell, Book and Candle

Bell, Book and Candle

1958
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Wood-Peckin'

Wood-Peckin'

1943
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Edit this entry  
24
The Orange Years: The Nickelodeon Story

The Orange Years: The Nickelodeon Story

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★★
Edit this entry  
21
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
★★★½
Edit this entry  
20
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Forbidden Past

My Forbidden Past

1951
×
★★★
Edit this entry  
15
Flying Padre

Flying Padre

1951
×
★★★
Edit this entry  
15
Day of the Fight

Day of the Fight

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Edit this entry  
27
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Witches

The Witches

1990
×
★★★
Edit this entry  
25
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★
Edit this entry  
24
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
The 5,000 Fingers of Dr. T.

The 5,000 Fingers of Dr. T.

1953
×
★★★
Edit this entry  
16
Dracula

Dracula

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
575 Castro St.

575 Castro St.

2009
×
Edit this entry  
12
Trog

Trog

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Kiss the Ground

Kiss the Ground

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
Edit this entry