• Don't Breathe 2

  • In The Heights

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Host

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Extraction

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • The Hunt

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • All the Bright Places

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Downhill

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Relic

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Underwater

    ★★

  • The Grudge

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • VFW

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Synchronic

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★