Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★
Edit this entry  
25
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★
Edit this entry  
24
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
The Village

The Village

2004
×
★★★
Edit this entry  
19
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★
Edit this entry  
18
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★
Edit this entry  
17
The Kid

The Kid

1921
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Censor

Censor

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
21
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★
Edit this entry  
21
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★
Edit this entry  
16
Jour de Fête

Jour de Fête

1949
×
★★
Edit this entry  
16
Morocco

Morocco

1930
×
★★★
Edit this entry  
15
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Edit this entry  
01
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Edit this entry  
18
Network

Network

1976
×
★★★
Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Edit this entry  
11
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Edit this entry