RSS feed for bárbara
  • Black Is King

  • All the Bright Places

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Underwater

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Rattlesnake

    ★★★½

  • Countdown

    ★½

  • The Platform

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • The Room

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • The Furies

    ★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • The Lodge

    ★★★★★

  • I Am Mother

    ★★★★

  • Kitbull

  • Escape Room

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

  • Overlord

    ★★★★★

  • The Perfection

    ★★★★

  • Greta

    ★★★

  • He's Out There

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Cam

    ★★★

  • The First Purge

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Truth or Dare

    ★★★

  • Period. End of Sentence.

    ★★★★★

  • Ghostland

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Every Day

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • The Cloverfield Paradox

  • A Deadly View

    ½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★