Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
Edit this entry  
03
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★
Edit this entry  
01
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★
Edit this entry  
29
Downrange

Downrange

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★½
Edit this entry  
24
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★★½
Edit this entry  
19
Dead Snow

Dead Snow

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Host

Host

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★★
Edit this entry  
02
Black Is King

Black Is King

2020
×
Edit this entry  
14
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Edit this entry  
11
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Willow Creek

Willow Creek

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
P2

P2

2007
×
★★
Edit this entry  
24
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Greta

Greta

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Confessions

Confessions

2010
×
★★★½
Edit this entry  
01
Us

Us

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
31
After Earth

After Earth

2013
×
★★
Edit this entry  
30
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Intruders

Intruders

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Regression

Regression

2015
×
Edit this entry  
28
Rattlesnake

Rattlesnake

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Happening

The Happening

2008
×
★★½
Edit this entry  
27
The Flu

The Flu

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Backcountry

Backcountry

2014
×
★★
Edit this entry  
25
We Are What We Are

We Are What We Are

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★★½
Edit this entry  
23
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
High Tension

High Tension

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
Prodigy

Prodigy

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★
Edit this entry