• The Batman

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • Cars 3

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Split

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Maze Runner: The Scorch Trials

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Dallas Buyers Club

    ★★★½

  • About Time

    ★★★★★

  • After Earth

    ★★½

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★½

  • The Avengers

    ★★★

  • Cars 2

    ★★½

  • The Social Network

    ★★½

  • Black Swan

    ★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★½

  • Inception

    ★★★★½

  • The Last Airbender

    ★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Up

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • WALL·E

    ★★★

  • Ratatouille

    ★★★★½

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★★

  • The Devil Wears Prada

    ★★★½

  • Cars

    ★★★★½

  • Spirited Away

    ★★★½

  • American Psycho

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★½

  • The Matrix

    ★★★

  • The Truman Show

    ★★★

  • Toy Story

    ★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★½