humzaagha has logged 19 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Edit this entry  
29
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Warriors

Star Warriors

2007
×
★★★
Edit this entry  
21
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
Edit this entry  
19
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
The People vs. George Lucas

The People vs. George Lucas

2010
×
Edit this entry  
13
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Inside Deep Throat

Inside Deep Throat

2005
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Shakedown

Shakedown

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
1:42.08

1:42.08

1966
×
★★★
Edit this entry  
01
THX 1138

THX 1138

1971
×
Read the review Edit this entry