Sort by
  • Genie

  • Good Burger 2

  • The Color Purple

    ★★½

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★

  • Leave the World Behind

    ★★

  • It's a Wonderful Knife

    ★½

  • Society of the Snow

    ★★★½

  • Dicks: The Musical

    ★★★

  • My Big Fat Greek Wedding 3

    ★½

  • The Killer

    ★★★½

  • Maestro

    ★★

  • Poor Things

    ★★★★★

  • NYAD

    ★★

  • Saltburn

    ★★★

  • The Holdovers

    ★★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Wham!

  • Elemental

    ★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • May December

    ★★★★★

  • The Little Mermaid

    ★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★

  • Renfield

    ★★

  • Swarm

  • Bottoms

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★

  • Past Lives

    ★★★★

  • Theater Camp

    ★★½

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • I Wanna Dance with Somebody

    ★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★½

  • Disenchanted

    ★½

  • Strange World

    ★★½

  • The Viewing

  • The Murmuring

  • The Outside

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Halloween Ends

    ★★★

  • Spirit Halloween: The Movie

  • Hellraiser

    ★★★

  • The Munsters

    ★½

  • Hocus Pocus 2

  • Smile

    ★½

  • Amsterdam

    ★½

  • Do Revenge

    ★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • See How They Run

    ★★½

  • Bros

    ★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

    ★★★½

  • Master Gardener

    ★★★★★

  • Pearl

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • White Noise

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★

  • Day Shift

  • Prey

    ★★

  • Not Okay

    ★★

  • They/Them

    ★★

  • Nope

    ★★★★½