Sort by

Hunter has logged 142 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Strange World

Strange World

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★½
Edit this entry  
19
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Bros

Bros

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Le Pupille

Le Pupille

2022
×
Edit this entry  
16
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Smile

Smile

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Criminal Life of Archibaldo de la Cruz

The Criminal Life of Archibaldo de la Cruz

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
My Winnipeg

My Winnipeg

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Terms of Endearment

Terms of Endearment

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shocker

Shocker

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gypsy

Gypsy

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Munsters

The Munsters

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Patty Hearst

Patty Hearst

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Matador

Matador

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
U.S. Go Home

U.S. Go Home

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crystal Fairy & the Magical Cactus

Crystal Fairy & the Magical Cactus

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cow

Cow

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Watcher

Watcher

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lost Honor of Katharina Blum

The Lost Honor of Katharina Blum

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Prey

Prey

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Being There

Being There

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
They/Them

They/Them

2022
×
★★
Read the review Edit this entry