Hunter has logged 331 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Edit this entry  
24
His House

His House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Megamind

Megamind

2010
×
★★★½
Edit this entry  
23
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Push

Push

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jason X

Jason X

2001
×
Read the review Edit this entry  
13
Brian's Song

Brian's Song

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Talk Radio

Talk Radio

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Be Kind Rewind

Be Kind Rewind

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Selfie Dad

Selfie Dad

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Bigamist

The Bigamist

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Girl/Girl Scene: The Movie

Girl/Girl Scene: The Movie

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
22
A Nasty Piece of Work

A Nasty Piece of Work

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry