Hunter has logged 49 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Hellraiser: Revelations

Hellraiser: Revelations

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Au Revoir les Enfants

Au Revoir les Enfants

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hellraiser: Hellworld

Hellraiser: Hellworld

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hellraiser: Deader

Hellraiser: Deader

2005
×
Read the review Edit this entry  
26
Hellraiser: Hellseeker

Hellraiser: Hellseeker

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Hellraiser: Inferno

Hellraiser: Inferno

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★
Edit this entry  
21
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
High School

High School

2010
×
Read the review Edit this entry  
20
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
19
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Hackers

Hackers

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Airplane Mode

Airplane Mode

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Chlorine

Chlorine

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
17 Again

17 Again

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
Edit this entry  
12
The Hunt

The Hunt

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Truth or Dare

Truth or Dare

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Polaroid

Polaroid

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry