• The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • He's All That

    ★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • False Positive

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Mainstream

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

  • Athlete A

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • 365 Days

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Zola

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Cuties

    ★★★½

  • The Turning

    ★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★★