Sort by

hunter has logged 115 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry