• The Kings

    ★★★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Tiger

    ★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Lennox Lewis: The Untold Story

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The World to Come

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • Undine

    ★★½

  • The Photograph

    ★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Vick

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★

  • The Gentlemen

    ★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Pariah: The Lives and Deaths of Sonny Liston

    ★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Chuck & Tito

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Anne at 13,000 Ft.

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Rodman: For Better or Worse

    ★★½

  • Ema

    ★★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Judy

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★½

  • Black to Techno

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Murder in the Front Row: The San Francisco Bay Area Thrash Metal Story

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★