hunterjames has logged 21 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Edit this entry  
31
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Edit this entry  
31
Cat People

Cat People

1942
×
★★★★
Edit this entry  
29
Olive Kitteridge

Olive Kitteridge

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Edit this entry  
27
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★½
Edit this entry  
17
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★
Edit this entry  
08
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
07
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
★★★½
Edit this entry  
07
Village of the Damned

Village of the Damned

1960
×
★★★½
Edit this entry  
07
Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Swamp Thing

Swamp Thing

1982
×
★★½
Edit this entry  
03
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry