Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sick of Myself

Sick of Myself

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
You Can Live Forever

You Can Live Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
Read the review Edit this entry  
07
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
BEEF

BEEF

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Point Break

Point Break

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pinball: The Man Who Saved the Game

Pinball: The Man Who Saved the Game

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Close

Close

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Go

Go

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Looking: The Movie

Looking: The Movie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Somebody I Used to Know

Somebody I Used to Know

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry