Sort by

dio has logged 365 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Together Together

Together Together

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Metroland

Metroland

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
This Is 40

This Is 40

2012
×
Read the review Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Read the review Edit this entry  
22
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
Read the review Edit this entry  
14
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fun Size

Fun Size

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry