• The Green Knight

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • The Cabin in the Woods

  • Jiro Dreams of Sushi

    ★★★★

  • Evil Bong

    ½

  • The Fast and the Furious

    ★★★½

  • Battle Royale

    ★★★½

  • Fight Club

    ★★★

  • 8MM

    ★★★

  • Twin Peaks: Fire Walk with Me

    ★★★★★

  • Misery

    ★★★

  • Miller's Crossing

    ★★★½

  • The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

    ★★★★

  • Hellraiser

    ★★½

  • Predator

    ★★★

  • Lethal Weapon

    ★★★★½

  • Aliens

    ★★★★

  • Fright Night

    ★★

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★½

  • Friday the 13th Part III

    ★★★

  • The Thing

    ★★★★

  • Escape from New York

    ★★★

  • Alien

    ★★★★★

  • Convoy

    ★★★★★

  • Sorcerer

    ★★★

  • Duel

    ★★★