Sort by

huseyingurkan has logged 63 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Second Renaissance Part II

The Second Renaissance Part II

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Second Renaissance Part I

The Second Renaissance Part I

2003
×
★★★★
Edit this entry  
20
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Haunted Castle

The Haunted Castle

1896
×
Read the review Edit this entry  
26
The Execution of Mary, Queen of Scots

The Execution of Mary, Queen of Scots

1895
×
Read the review Edit this entry  
30
Brick

Brick

2005
×
Read the review Edit this entry  
29
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Platform

The Platform

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Animal Farm

Animal Farm

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
03
House

House

1977
×
★★½
Edit this entry  
29
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Balance Of The Force

Balance Of The Force

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Director and the Jedi

The Director and the Jedi

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Edit this entry  
14
Le Cercle Rouge

Le Cercle Rouge

1970
×
★★★½
Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
02
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry