Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Mimi

Mimi

2021
×
Edit this entry  
03
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ema

Ema

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Chathur Mukham

Chathur Mukham

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sarpatta Parambarai

Sarpatta Parambarai

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pig

Pig

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Toofaan

Toofaan

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Malik

Malik

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Water Man

The Water Man

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sara'S

Sara'S

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Sherni

Sherni

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Jagame Thandhiram

Jagame Thandhiram

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Blue Miracle

Blue Miracle

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last Paradiso

The Last Paradiso

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Recalled

Recalled

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Okja

Okja

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
The Ultimate Playlist of Noise

The Ultimate Playlist of Noise

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Mother

Mother

2009
×
★★★
Edit this entry  
23
Mandela

Mandela

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Ferry

Ferry

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Welcome Home

Welcome Home

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Power

The Power

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Nayattu

Nayattu

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Edit this entry  
20
Radhe: Your Most Wanted Bhai

Radhe: Your Most Wanted Bhai

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
20
Prime Time

Prime Time

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Sulthan

Sulthan

2021
×
★★
Edit this entry  
19
Contempt

Contempt

1963
×
Edit this entry  
19
Wander Darkly

Wander Darkly

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Operation Java

Operation Java

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
A Writer's Odyssey

A Writer's Odyssey

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Cinema Bandi

Cinema Bandi

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★
Edit this entry  
14
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Karnan

Karnan

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
The Salt of Tears

The Salt of Tears

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Sreekaram

Sreekaram

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Hero

Hero

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Edit this entry