• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Metal Lords

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • House Comes with a Bird

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Invisible Thread

  • The Weekend Away

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Bigbug

  • Kimi

  • And Just Like That… The Documentary

  • Moonfall

    ★★★

  • The House

  • Laura y el misterio del asesino inesperado

    ★★★★★

  • Brazen

  • Book of Love

  • The 355

    ★★★½

  • Four to Dinner

    ★★★

  • Death to 2021

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Single All the Way

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★★½

  • A Boy Called Christmas

    ★★★★

  • A House on the Bayou

    ★★★

  • Björk Orkestral IV

    ★★★★★

  • Swan Song

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ear for Eye

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • Madres

    ★★★½

  • The Manor

    ★★★½

  • Maid

    ★★★

  • Black as Night

    ★★★

  • Bingo Hell

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Madonna - Madame X

    ★★★★★

  • Jagged

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Kate

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • France

    ★★★★

  • Jolt

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★★

  • Deception

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • A Hero

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Great Freedom

    ★★★★★

  • Cow

  • After Yang

  • Train Again

  • Black Widow

    ★★★