Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Weekend Away

The Weekend Away

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Deception

Deception

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Heartland

The Heartland

2021
×
Edit this entry  
17
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Scarlet Pimpernel

The Scarlet Pimpernel

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Neon Bull

Neon Bull

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
I Know Where I'm Going!

I Know Where I'm Going!

1945
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Laughing Club of India

The Laughing Club of India

2001
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Day the Mercedes Became a Hat

The Day the Mercedes Became a Hat

1993
×
★★★★
Edit this entry  
09
India Cabaret

India Cabaret

1985
×
★★★½
Edit this entry  
08
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★½
Edit this entry  
07
So Far from India

So Far from India

1983
×
★★★★
Edit this entry  
07
Brothers by Blood

Brothers by Blood

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dracula

Dracula

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Importance of Being Earnest

The Importance of Being Earnest

1952
×
★★★
Edit this entry  
29
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Love Meetings

Love Meetings

1964
×
★★★½
Edit this entry  
25
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Taking Lives

Taking Lives

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lover for a Day

Lover for a Day

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
In the Shadow of Women

In the Shadow of Women

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Jealousy

Jealousy

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
The 355

The 355

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Professor

The Professor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
Edit this entry  
20
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★½
Edit this entry  
20
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fotografação

Fotografação

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Salut les Cubains

Salut les Cubains

1963
×
★★★★
Edit this entry  
18
Four Days in September

Four Days in September

1997
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Resident Evil: Damnation

Resident Evil: Damnation

2012
×
Edit this entry  
16
Resident Evil: Vendetta

Resident Evil: Vendetta

2017
×
Edit this entry  
12
The Father's Shadow

The Father's Shadow

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Can She Bake A Cherry Pie?

Can She Bake A Cherry Pie?

1983
×
★★★½
Edit this entry  
11
Resident Evil: Degeneration

Resident Evil: Degeneration

2008
×
Edit this entry  
10
Rapture

Rapture

1979
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Saint

The Saint

1997
×
★★★½
Edit this entry  
09
Björk Orkestral IV

Björk Orkestral IV

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Bring Down The Walls

Bring Down The Walls

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
It's Always Fair Weather

It's Always Fair Weather

1955
×
★★★★
Edit this entry  
07
Nina

Nina

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry