andre has logged 66 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Crashing Through the Snow

Crashing Through the Snow

2021
×
Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Edit this entry  
30
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Edit this entry  
16
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★
Edit this entry  
11
She's All That

She's All That

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
07
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★
Edit this entry  
06
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
Taylor Swift: Speak Now World Tour Live

Taylor Swift: Speak Now World Tour Live

2011
×
Edit this entry  
26
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Once

Once

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★
Edit this entry  
18
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Edit this entry  
18
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★
Edit this entry  
17
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Edit this entry  
16
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★★
Edit this entry  
13
Slap Her... She's French

Slap Her... She's French

2002
×
★★★
Edit this entry  
11
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Edit this entry