Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The House of Yes

The House of Yes

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crack Dog

Crack Dog

1988
×
Read the review Edit this entry  
10
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Son of the Mask

Son of the Mask

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Free Guy

Free Guy

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
Read the review Edit this entry  
28
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lone Wolf

Lone Wolf

2020
×
Edit this entry  
21
Paul

Paul

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★
Edit this entry  
20
E.T. 2

E.T. 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Edit this entry  
20
Babe: Pig in the City

Babe: Pig in the City

1998
×
★★★★
Edit this entry  
18
Hoodwinked!

Hoodwinked!

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kaze: Ghost Warrior

Kaze: Ghost Warrior

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Cricket in Times Square

A Cricket in Times Square

1973
×
Read the review Edit this entry  
15
Up

Up

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fursonas

Fursonas

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Stormy Night

Stormy Night

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Home on the Range

Home on the Range

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Clifford's Really Big Movie

Clifford's Really Big Movie

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dirty Paws

Dirty Paws

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Coin Operated

Coin Operated

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Hibernation

Hibernation

2005
×
Edit this entry  
07
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Short Circuit

Short Circuit

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Return to Oz

Return to Oz

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hobbit

The Hobbit

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Homeward Bound II: Lost in San Francisco

Homeward Bound II: Lost in San Francisco

1996
×
Edit this entry  
03
Homeward Bound: The Incredible Journey

Homeward Bound: The Incredible Journey

1993
×
Edit this entry  
03
Cat Soup

Cat Soup

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Beforel Orel: Trust

Beforel Orel: Trust

2012
×
Edit this entry  
03
Antiporno

Antiporno

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Lord of the Rings

The Lord of the Rings

1978
×
★★★★
Edit this entry  
02
Australian Psycho

Australian Psycho

2016
×
Edit this entry