• Squid Game

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★

  • The Serpent

    ★★★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Devilman Crybaby

    ★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★½

  • Wonder

    ★★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★★

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★½

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★★

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★★★

  • The Love Witch

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Blue Is the Warmest Color

  • Iron Man 3

    ★★★

  • Black Mirror: White Bear

    ★★★★★

  • Paranormal Activity 4

    ★★

  • The Woman in Black

    ★★★

  • Black Mirror: The National Anthem

    ★★★★

  • Melancholia

    ★★★★★

  • Megan Is Missing

    ★★

  • Tangled

    ★★★★½

  • Black Swan

    ★★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Robin Hood

    ★★½

  • Heartbreaker

    ★★★½

  • The Princess and the Frog

    ★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • The Class

    ★★★½

  • The Wave

    ★★★★

  • Juno

    ★★★★

  • Superbad

    ★★★★

  • Spider-Man 3

    ★★★½

  • The Holiday

    ★★★

  • Saw III

    ★★★½

  • Fun with Dick and Jane

    ★★★

  • Walk the Line

    ★★★★

  • The 40 Year Old Virgin

    ★★★★

  • The Descent

    ★★★★

  • Shark Tale

    ★★★★

  • Spider-Man 2

    ★★★★

  • Saw

    ★★★★

  • Maria Full of Grace

    ★★★½

  • Monster

    ★★★★

  • Bad Boys II

    ★½

  • 28 Days Later

    ★★★½

  • Minority Report

    ★★★½

  • Irreversible

    ★★★★

  • Ocean's Eleven

    ★★★½

  • Suicide Club

    ★★½

  • The Others

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★