Sort by

Ryan has logged 450 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Jungle Book

The Jungle Book

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Babes in Toyland

Babes in Toyland

1986
×
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wolf

Wolf

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Touched by an Angel: A Christmas Miracle

Touched by an Angel: A Christmas Miracle

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Flee

Flee

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Becoming Cousteau

Becoming Cousteau

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mickey's Magical Christmas: Snowed in at the House of Mouse

Mickey's Magical Christmas: Snowed in at the House of Mouse

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hollywood Palace: Bing Crosby Christmas Show

The Hollywood Palace: Bing Crosby Christmas Show

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Meddler

The Meddler

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
North

North

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry